9 domowych sposobów, na pozbycie się przeziębienia

Czas zimowy, jest okresem częstych infekcji górnych dróg oddechowych. W przypadku przeziębienia, warto sięgnąć po stare domowe sposoby, zamiast od razu iść do lekarza i faszerować się lekarstwami z apteki. Poniżej przedstawiam 9 domowych sposobów, na pozbycie się przeziębienia.

1. Warto zadbać o odpowiednie nawodnienie organizmu. Najlepiej pijąc herbatki ziołowe z pokrzywy, mniszka lekarskiego lub czystka.

2. Stary babciny zwyczaj, który nadal ma zastosowanie w przeziębieniach, to zjedzenie ciepłego rosołu. Rosół pomoże rozcieńczyć śluz w nosie i zatokach.

3. Jeżeli przy przeziębieniu występują bóle gardła, warto przeprowadzić inhalację z roztworu z soli i wody.

4. W przypadku przeziębienia, należy unikać kofeiny i alkoholu, które powodują odwodnienie. Dla palaczy, dobrym wsparciem, jest także odstawienie papierosów na czas leczenia, które przyczyniają się do wysuszenia śluzówki gardła.

5. Zaopatrz się w Witaminę C, która wzmocni twoją odporność. Witamina C z pewnością skróci czas infekcji, górnych dróg oddechowych.

6. Kolejnym babcinym sposobem jest picie soku z malin. Najlepiej własnej produkcji.

7. Roztworem z soli i wody, można także płukać gardło aby złagodzić dolegliwości.

8. Mleko czosnkowe, także będzie idealnym napojem w przeziębieniu. Aby przygotować mleko czosnkowe, wystarczy główka zmielonego czosnku, szklanka mleka i pół szklanki wody. Wszystkie składniki gotować do czasu, aż wyparuje połowa roztworu. Na koniec do napoju można dodać, łyżeczkę miodu dla ulepszenia smaku.

9. Stosuj także domowy syrop z cebuli.