Co stosować na wypadanie włosów? Jak wzmocnić osłabione mieszki włosowe?

Problem wypadających włosów jest bardzo powszechny. Dotknięte są nim nie tylko mężczyźni, ale i kobiety oraz młodsze pokolenie. Przyczyn jest dużo, ale najczęstsza z nich związana jest ze stosowaniem nieodpowiednich kosmetyków. Czasami wystarczy zmienić szampon i delikatniej myć włosy, aby uzyskać upragnione efekty.

Dlaczego wypadają włosy? Jaka jest tego przyczyna?

Każdego dnia może wypaść od 100 do ok. 200 włosów i jest to normalny proces. Włos przechodzi przez różne etapy wzrastania przez okres od 2. do 6. lat, a następnie wypada. Nie martw się, kiedy podczas mycia czy czesania zauważysz większą ilość włosów. Oczywiście, jeśli taka sytuacja powtarza się bardzo często, wtedy zacznij szukać przyczyn, aby wcześnie wyeliminować problem.

Stosuj odpowiednie preparaty, aby włosy stały się silne od cebulek!

Bardzo często źródło znacznego gubienia włosów tkwi w używaniu nieodpowiednich kosmetyków. Wystarczy, że będziesz używać szamponu i odżywki niedopasowanej do rodzaju twoich włosów, aby pojawił się problem. Inne składniki znajdą się w kosmetykach przeznaczonych do włosów tłustych, a inne do suchych i to jest niezwykle istotna sprawa.

Oprócz dostosowania preparatów do rodzaju włosa ważne jest także to, aby znalazły się w nich odpowiednie składniki pielęgnacyjne. Im więcej substancji wpływających na polepszenie kondycji włosa, tym lepiej. Sprawdzaj więc dokładnie etykiety i szukaj takich składników, jak aloes (doskonale nawilża), olej z awokado (chroni i pielęgnuje), witaminy E i A (regenerują) czy ceramidy (chronią przed czynnikami zewnętrznymi). Bardzo dobrze działa na włosy również skrzyp polny, a biotyna nadaje im objętości. Są też specjalne szampony przeciw wygadaniu włosów np. Long 4 Lashes, Fortesse czy Dermedci Capilarte.

Dieta to klucz do lśniących i mocnych włosów!

Kolejna kwestia wiąże się z jedzeniem. Jeśli twoje menu pełne jest produktów tłustych, przetworzonych i słodyczy, a ubogie w owoce, warzywa czy dobre kwasy tłuszczowe, problem z włosami może się szybko pojawić. Zadbaj także o to, aby w codziennych posiłkach nie brakło produktów bogatych w białko i żelazo. Nie powinno w nich zabraknąć także beta-karotenu i witaminy A, które nie tylko chronią włosy, ale też stymulują ich wzrost.

Nie zapominaj o wzbogaceniu swojego menu nienasyconymi kwasami tłuszczowymi Omega 3 i Omega 6, w które bogate są ryby. Warto skierować swoją uwagę szczególnie na łososia, w którym znajduje się także wiele witamin np. A, D i B oraz minerałów m.in. potas., jod, cynk.

Inne czynniki mające wpływ na wypadanie włosów

Włosy mogą znacznie osłabić swoją strukturę także pd wpływem silnego stresu. Ludzie chorujący na nerwice czy depresje często zmagają się z tym problemem. Tak samo bardzo niekorzystnie na włosy wpływają problemy z gospodarką hormonalną, czyli wtedy, gdy w organizmie jest za mało endrogenów. Sytuacja ta występuje często po porodzie.

Duże problemy z włosami pojawiają się także przy spadku odporności organizm, np. po chorobie i zażywaniu antybiotyków. Oprócz tego za wypadanie włosów odpowiadają też takie choroby, jak łysienie plackowate (schorzenie autoimmunologiczne) bądź łysienie androgenowe (schorzenie genetyczne).

Lepiej stosować odpowiednią profilaktykę, niż później martwić się o to, jak poprawić stan swoich włosów. Używanie naparów ziołowych na włosy, domowych odżywek, wysypianie się i optymistyczne nastawienie do świata to również ważne elementy profilaktyczne. Znajdź swój sposób na zdrowe włosy i dbaj o nie przez cały rok, a osiągniesz upragnione efekty.