Dlaczego warto stosować peeling skóry głowy?

Pielęgnacja skóry głowy jest tak samo ważna, jak pielęgnacja włosów. Do skóry na głowie stosuje się odpowiednie preparaty. Między innymi jest to piling. Jakie są jego zalety? Przeczytaj, s dowiesz się więcej.

Piling skóry głowy – zalety

Oczyszcza po zimie, noszeniu czapek, kapturów. Skóra zyska gładkość, będzie gotowa na pielęgnację nowymi szamponami, które będą lepiej działać. To tak samo kosmetyki do twarzy i ciała. Lepiej się sprawdzają po wykonaniu pilingu. Szybki czas wykonania zachęca do tego, żeby zrobić piling na głowie. Nakłada się go na mokre włosy, bo łatwiej dotrzeć do skóry na głowie. Zmniejszy wypadanie włosów, zwiększy objętość, zapobiega swędzeniu. Zmyje drobne pozostałości stosowanych kosmetyków.

Piling skóry głowy – jaki wybrać?

Dostępne są w wielu sklepach stacjonarnych oraz internetowych. Wiele firm kosmetycznych ma w ofercie piling do skóry głowy. Są to bardzo dobre preparaty. Można także zrobić piling samodzielnie. Potrzebny będzie cukier trzcinowy oraz szampon lub odżywka. Najlepiej, żeby nie był to przypadkowy kosmetyk. Musi być taki, którego już używasz i wiesz, że jest dobry. Drobinki z cukru złuszczą naskórek.

Piling skóry głowy – jak stosować?

Najlepiej tak jak w przypadku twarzy. Wystarczy raz w tygodniu. Ważne, żeby widzieć efekty stosowania preparatu. Wszystko zależy od indywidualnych przypadków.

Jak widać, piling do skóry głowy to godny uwagi kosmetyk. Warto go stosować co jakiś czas, żeby mieć zdrowszą skórę na głowie.