Woda alkaliczna a odkwaszanie organizmu – hit czy kit?

jonizatory wody

Woda alkaliczna jest znana z wysokiego pH, które odróżnia ją od innych wód dostępnych na rynku. Zwykła woda ma pH na poziomie 7. Kiedy jonizatory wody zajmą się jej uzdatnieniem, pH podskakuje nawet na 10. To doskonały wynik, który świetnie sprawdza się do poprawy funkcjonowania organizmu oraz pozwala na jego odkwaszenie.

Cenne właściwości wody alkalicznej

Używane w domowym zaciszu jonizatory wody sprawiają, że można się szybko uporać z zakwaszonym organizmem oraz innymi dolegliwościami, a nawet poważnymi chorobami. Odczyn zasadowy wody jest bardzo pożądany, dlatego ludzie stosują różne sposoby uzyskania optymalnego poziomu. Najbezpieczniejsze są jonizatory wody, mimo iż wiążą się ze sporym wydatkiem to najlepszy sposób na zapewnienie swoim bliskim wartościowego napoju, który poprawia stan zdrowia.

Podstawowym zadaniem wody alkalicznej jest uporanie się ze skutkami ubocznymi zakwaszenia organizmu, co skutecznie redukuje ryzyko zmagania się z otyłością, miażdżycą, cukrzycą, osteoporozą oraz nadciśnieniem tętniczym.

Po wodę alkaliczna powinny sięgnąć przede wszystkim osoby, którym zależy na redukcji wagi, zmagającym się z dużym stresem i zmęczeniem. Jest zalecana, jeśli w diecie dominuje kawa, herbata, mięso, słodycze oraz alkohol, gdyż zdrowa woda wpływa na ogólne samopoczucie i poprawia funkcjonowanie organizmu.

Dlaczego warto pić wodę alkaiczną?

Codzienne picie wody alkalicznej doskonale wpływa na metabolizm, poprawia funkcjonowanie układu pokarmowego i równoważy gospodarkę lipidową. Znikają problemy skórne, wygląd włosów i paznokcie również się poprawia. Organizm lepiej zmaga się z różnymi chorobami oraz dolegliwościami, poprawia się samopoczucie, można zauważyć także więcej energii i zapału do działania.

Wodę alkaliczną należy pić o poranku, jeszcze zanim spożyjemy śniadanie czy wypijemy pierwszą kawę. Optymalny czas kuracji wynosi 2 tygodnie. Dużo się mówi o skuteczności tego rodzaju wody, ale mimo wszystko nie jest ona zbadana na tyle dobrze, żeby mieć całkowitą pewność jej cennych właściwości.

Jonizatory wody nie sprawdzą się dla osób, które zmagają się z zaburzeniami pracy nerek, gdyż mogą nabawić się kamieni w układzie moczowym. To nie jest napój dla osób starszych czy dzieci poniżej 3 roku życia. Woda alkaliczna działa najlepiej, kiedy łączy się z dobrze przygotowaną dietą oraz zdrowym stylem życia.